TEB 49. Bölge

Yozgat Eczacı Odası

Sertifikalı Eczane Ruhsat namesi Düzenlenmesi Hk.

           

Yozgat  İl Sağlık Müdürlüğü’nün 16.01.2019 tarih ve 21143511-513.03.01.-E.57 sayılı yazısında;

 

Bakanlığımız Türkiye İlaç Ve Tıbbi Cihaz Kurumunun 04.12.2018 Tarih ve E209767 sayılı yazılarında mevcut eczane ruhsatnamelerinin elektronik ortamda yenilenmesi ve sertifikalı ruhsatnameye geçiş işlemleri talimatlandırılmıştır.

            Ruhsatname düzenlenme başvurusundan önce aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi gerekir;

  1. Mevcut Eczane ruhsatnamelerinin yenilenmesi maksadıyla sistemde güncelleme yapılırken MERNİS’ten alınan bilgiler doğrultusunda eczacıların soyadlarında bir değişiklik olması durumunda yeniden ruhsat harcı olmaksızın ruhsatname düzenlenecektir.
  2. Eczanenin isminde eczacı tarafından isim değişikliği talep edilmesi halinde ruhsat harcı alınmak suretiyle sertifikalı eczane ruhsatnamesi düzenlenir.
  3. Ekteki form eksiksiz doldurulması tarafınızca imzalanması gerekir.
  4. Mevcut ruhsatnamenin başvuruda başvuruda Müdürlüğümüze teslim edilmesi gerekir.
  5. Eczanenize ait İlgili Belediye tarafından adres değişikliği mevcut ise İlgili Belediyeden adres bilgilerini içeren yazı alınması gerekir.

Eczanenizin adına düzenlenen mevcut eczane ruhsatnamelerinin, sertifikalı ruhsatnameye geçiş işlemleri için yukardaki hususlara riayet edilerek İl Sağlık Müdürlüğümüze eczane sahip ve mesul müdürü olarak bizzat 04.02.201915.02.2019 tarihleri arasında ekteki form doldurularak başvuru yapmanız gerekmektedir.    

EK-1 Ruhsatname Değişim Formu.